Valaki elmagyarázza hogy van ez, hogy 1°C = 6,463 K de 374 K az 74°C? Most akkor hogy kell kiszámolni oda-vissza váltásokat?

2013. nov. 10. 11:14
 1/7 A kérdező kommentje:

Össze-vissza vannak a váltószámok :D


valamikor 6,463 a váltószám van amikor meg 4,xx stb...


valaki magyarázza már el :/

2013. nov. 10. 11:16
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen így van.


[link]

(sajnos van pár elgépelés wiki-n, de nagyjából jó, ami ott van)


Kelvin-t Celsius-fok-ra: x K = x - 273,15 °C

Celsius-fok-ot Kelvinre: x °C = x + 273,15 K


Azonos skála fokozatokat használ Kelvin (báró), mint Celsius (bácsi). A különbség, hogy 0 Kelvin az abszolut 0 fok (aminél nincs hidegebb).

2013. nov. 10. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Számolásnál a 0,15 -öt nyugodtan elhanyagolhatjuk, hanem vagyunk atomfizikusok :)


1 °C = 273 + 1 = 274 K

374 K = 374 - 273 = 101 °C

2013. nov. 10. 11:20
 4/7 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM!


akkor a leghidegebb a 0 Kelvin ami -273.15°C, ugye ?

2013. nov. 10. 11:20
 5/7 A kérdező kommentje:

akkor elhagyom a tizedeseket, jó.


de akkor 1°C = 274K vagy 273 ? csak mert 1x így, 1x úgy számoltál utolsó !

2013. nov. 10. 11:22
 6/7 anonim ***** válasza:

3. válaszban ott van.


Amúgy ha gyakorolni akarod az átváltást, és le akarod ellenőrizni, hogy helyes-e a Google segít ilyenekben.

Csak ennyit kell beírnod keresőbe: 1°C = ? K

2013. nov. 10. 11:30
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!
2013. nov. 10. 11:33