Előre is köszönöm a válaszokat!2013. nov. 10. 13:26
1/3 anonim válasza:
Ahol a derivált előjelet vált (- -> +) ott a minimum.
2/3 anonim válasza:
f(x) = 1/x + x/5
(f/g)' = (f'g-g'f)/g² deriválási szabályt alkalmazva:
f'(x) = 1/5 - 1/x²
f'(x) = 0
x² = 5
x = ±√5
Behelyettesíted ezt a két x-et az f''(x)-be. Ahol a függvény értéke nagyobb, mint nulla, minimum hely lesz, ahol kisebb, mint nulla, maximum hely lesz.
f''(x) = 2/x³
f''(√5) = 2/(√5)³ > 0, tehát x = √5 minimum hely.
f''(-√5) = 2/(-√5)³ < 0, tehát x = -√5 maximum hely.
(A harmadik derivált nem nulla)
Az általad felírt kifejezés lokális minimuma tehát x = √5.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, majd megpróbálom megérteni... :D (még nem tanultunk deriválni....)
2013. nov. 10. 16:13