Ebből hogyan tudok egy számot csinálni? (logaritmus)


10^-lg2


és hogyan?


2013. nov. 7. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

lg - az 10-es alapú logaritmust jelent.

...

10^(-lg2) = 10^((-1) * lg(2)) = [10^lg(2)]^(-1)


a^(log a_alap b) = b =>

(10^lg2)^(-1) = 2^(-1) = 1/2

2013. nov. 7. 18:29
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. nov. 7. 18:35