10^-lg2
és hogyan?
2013. nov. 7. 18:21
1/2 anonim válasza:
lg - az 10-es alapú logaritmust jelent.
...
10^(-lg2) = 10^((-1) * lg(2)) = [10^lg(2)]^(-1)
a^(log a_alap b) = b =>
(10^lg2)^(-1) = 2^(-1) = 1/2
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. nov. 7. 18:35