Egy homorú tükör fókusztávolsága 6 cm, egy tárgy 1,5 cm távolságban van a tükör előtt.

Szerkeszd meg a tárgy képét!

Számítással is ellenőrizd a képtávolságot!



2013. nov. 7. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Jöhet. A megoldás mehet?

[link]

2013. nov. 7. 11:21
 2/8 A kérdező kommentje:

#1: küldtem a zöldet! :)


A kérdésem abszolút l'art pour l'art jellegű volt. Reméltem, valaki a GeoGebrával oldja meg. Bejött. És itt jön az igazi ok, amiért feltettem a kérdést.

Szeretném, ha elmagyaráznád, #1-es hozzászóló, hogyan kényszerítetted a GeoGebrát a feladat megoldására? Ne tudok zöld ágra vergődni vele. Köszi!

2013. nov. 7. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez a megoldás eredetileg ehhez a feladathoz készült:

[link]

Nagyon sok változaton átment már, ezért nem ajánlom, hogy elküldöm. Mióta ezt belinkeltem neked, azóta is sokat változott:

[link]

Ha konkrétabban megfogalmazod, hogy mivel nem boldogultál, csinálok egy GeoGebra szempontból érthetőbb változatot, és ha privátban megadod az e-mail címedet, arra elküldöm.

2013. nov. 7. 13:05
 4/8 A kérdező kommentje:

Én a geometriai optikával (is) tökéletesen tisztában vagyok. A GeoGebrában nem tudok elindulni. Pedig egy hasonszőrű programmal, DynaGeo Euklid sokat dolgoztam, ismerem. És az OpenOffice rajzolójával is nagyon sokat dolgoztam, szeretem.


- Pl. szövegdoboz létrehozása

- Pl. stb.

- Pl. nyűgös vagyok a GeoGebrával.

2013. nov. 7. 16:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel konkrétumot most sem írtál, hogy mivel van a gond az elindulásban, én kedvcsinálónak ezeket a videókat javaslom, bár elsősorban matematika feladatok megoldásához, ellenőrzéséhez készültek.

http://www.youtube.com/user/Zsiga41/feed

2013. nov. 7. 16:34
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezekben már kész van az ábra szöveggel, rajzzal, képlettel, mindennel.


Hogyan írja be a feladat szövegét?


Pl. Bizonyítsd be, hogy az a, b, c, d oldalú húrnégyszög területe:

T = gyök((s-a)(s-b)(s-c)(s-d)), ha s = (a+b+c+d)/2


Rutinfeladat. De a GoeGebrával hogyan kezdjem beírni a szöveget?

2013. nov. 7. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Mint minden programban érdemes nézni a "Súgó"-t.

Ebben elérhető például:

[link]

2013. nov. 7. 19:20
 8/8 A kérdező kommentje:

Kezd alakulni. Beírtam a szöveget. Képletet szerettem volna beírni, megtaláltam.


A, B, C, D pontok, a köré írt kör megvan.


Most az AB oldalt akarom elnevezni a-nak, BC-t b-nek, stb. Haladok.


Köszi Nektek a motívációért.

2013. nov. 7. 20:31