(2 9-en*40 101-en) osztva (200*2 309-en*5 99-en) +3=?

2009. nov. 16. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

4 (ha nem számoltam el)


(2^9 *40^101) / (200 * 2^309 * 5^99) +3 = (2^312 * 5^101) / (200 * 2^309 * 5^99) +3 = (2^(312 - 309) * 5^(101 - 99)) / 200 = (2^3 * 5^2) / 200 +3 = 8*25 / 200 + 3 = 1 + 3 = 4


Ugyanis

(2^9 *40^101) = (2^9 * (8 * 5)^101) = (2^9 * (2^3 * 5)^101) = (2^9 * 2^303 * 5^101) = (2^312 * 5^101)


Másrészt

(2^312 * 5^101) / (200 * 2^309 * 5^99) = (2^312 / 2^309) * (5^101 / 5^99) * 1/200 = 2^3 * 5^2 * 1/200 = (2^3 * 5^2) / 200

2009. nov. 16. 13:46
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi szepen
2009. nov. 16. 13:58