Mi a megoldása a láncszabály alapjá?


Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy mi a megoldása (van hozzá megoldókulcsom de nem értem hogy jön ki):

f(x) = 2^(x+x^(1/3))


2013. nov. 5. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Írd át f, g, h, j.. függvényekre.


f(x)=g(h(x)+j(x))


h(x)=x

j(x)=x^(1/3)

g(x)=2^x


Deriváljuk ezt:

[g(h(x)+j(x))]'=g'[h(x)+j(x)]*[h(x)+j(x)]'= g'[h(x)+j(x)]*[h'(x)+j'(x)]


Most már csak egyedüli függvényeket kell derválnod és behelyettesítened.

2013. nov. 5. 12:07