Hogy kell megoldani? Adna valaki priv elérést a többi feladathoz? Alakítsuk szorzattá a következőket:3ax-9a,14a a harmadikon-21a a négyzeten,1x a hatodikon-24x a negyediken, ab a harmadikon+a a negyediken b a másodikon,


#3ax-9a
2013. nov. 4. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanuld meg az általános jelölésmódot: ^ (CTRL+ALT+3) jelöljük a hatványt, például x a nyolcadikon: x^8


Szorzattá alakítani úgy kell, hogy megkeressük, hogy az összes tagban mi a közös, azt leírjuk, utána megnézzük, hogy azt mivel kellene szorozni, hogy visszakapjuk az eredeti tagokat; kvázi a zárójelbontás visszafele:


3ax-9a, itt a közös a 3 és az a, ezért ezeket leírjuk 3a( , most nézzük meg, hogy a 3a-t mennyivel kell szorozni, hogy 3ax-et kapjunk, látható, hogy x-szel, így ezt leírjuk: 3a(x , most a -9a-t vizsgáljuk, a 3a-t -3-mal szorozzuk: 3a(x-3). Ha jól dolgoztunk, akkor a zárójelbontással vissza kell kapnunk az eredeti feladatot.


14a^3-21a^2=7a^2(2a-3)


x^6-24x^4=x^4(x^2-24)


ab^3+a^4*b^2=ab(b^2+a^3*b)


Ha van még, megírhatod :)

2013. nov. 4. 21:51
 2/4 A kérdező kommentje:

alakítsuk szorzattá az alábbi kifejezéseket a kéttagú kifejezések kiemelésével

(x-y)a+(x-y)b

(2x+Y)2a-(2x+Y)2b

(c-2)4-(c-2)y

(1-y)z+(y-1)2

(3-2c)a-(2c-3)4

(2y-x)3c-(x-2y)b

2013. nov. 4. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

(x-y)a+(x-y)b = (x-y)(a+b)


(2x+Y)2a-(2x+Y)2b = (2x+Y)(2a-2b)


(c-2)4-(c-2)y = (c-2)(4-y)


(1-y)z+(y-1)2 = (1-y)z-(1-y)2 = (1-y)(z-2)


(3-2c)a-(2c-3)4 = (3-2c)a+(3-2c)4 = (3-2c)(a+4)


(2y-x)3c-(x-2y)b = (2y-x)3c+(2y-x)b = (2y-x)(3c+b)

2013. nov. 5. 07:13
 4/4 anonim ***** válasza:

1, (x-y)(a+b)

2, (2x+y)(2a-2b)=2(2x-y)(a-b)

3, (c-2)(4-y)

4, (1-y)z-(1-y)2=(1-y)(z-2)

5, (3-2c)a+(3-2c)4=(3-2c)(a+4)

6, (2y-x)3c+(2y-x)b=(2y-x)(3c+b)

2013. nov. 5. 07:17