Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Francia házi, nagyon sürgős,...

Francia házi, nagyon sürgős, valaki választ tudna adni?

Figyelt kérdés

A földrajztanárúr lediktált nekünk egy ismeretlen szöveget órán, néhány szót viszont még nem tanultunk. Viszont most lekell írnunk az egészet, hogy nézhet ki helyesen. Légyszi segítsetek, itt a szöveg, hogy nézhet ki helyesen (amiket nem értettem fonetikusan leírtam)


Les Balear

De l'archipel de Balear se compose quatre grand iles(szigetek) plusieurs petits.

Il se trouve dans la bassen occidental de la mediterranean.

L'archipel de balear compand les iles sulbint la mgirj

La monorj, Ibiza et formen terre

L'archipel de balear avec de la couse Sardine un appartien aussi system des iles des calcel.

Les balear sont un provance lotium du ryomn Espagne.

Sont cheffleux s'appelle nom de majork. La lang est local la loague catalan. La source de principale de Revenue est le tourism sur tu ibiza que connu discoque.

L'attraction touristique la prunouvelle est la antierre ligne automatrize de Metro.

A palma on visit aussi la cathedral qui resemble de Palm de ....


Magyarul a szöveg így fest.


Baleár szigetek.

Baleár szigetek négy nagy szigetre tagolódnak és sok kicsire.

A földközi tenger nyugati medencéjében található.

a Baleár szigetcsoport 4 nagy szigetet foglal magában.

a Baleár szigetcsoport Majorkával és Korzikával a mészkőszigetek közé tartozik. a Spanyol királyság autonómn provinciája.

A székhely: Palma de Majorka

a helyi nyelv a katalán. A fő bevételi forrás a turizmus főleg Ibizán ami a diszkóiról híres. A legjobb turistalátványosság a teljesen automatizált metro Palmában.

Palmában felkereshetjük a katedrálist is ami egy erődítmény .... (nem tudom mi az utolsó szó)

Légyzi segítsetek!


2009. nov. 15. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem mit kéne tenni? Lefordítani a magyar szöveget franciára. Vagy az első szöveget átírni valami emberibb nyelvre?
2009. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!