Egy 2450 Ft-os pólót 20%-os engedménnyel árulnak, majd az engedmény után az új ár 20%-ával megemelték az árát. a, Mennyi a póló ára a kétszeri árváltozás után?


b, Hány %-os változást jelent ez az eredeti árhoz képest?

c, Hány %-kal kéne a ruha árát újból megemelni, hogy az eredeti árát visszakapjuk?


2009. nov. 15. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

a, 2450*0,8=1960 az első utáni ár

1960*1,2=2352 a kétszeri változás utáni ár

b,2352/245=9,6%-os a változás

c,98/235,2=0,4166%-al


de amugy vedd elő a könyved,és probáld meg magad is

2009. nov. 15. 11:43
 2/5 anonim válasza:
2352 FT lesz az uj ár. 96%-a az eredeti árnak és azt 4.16%-kal kéne utána még növelni, hogy az eredeti ár legyen
2009. nov. 15. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Leértékelés:

2450 - 2450*20/100 = 2450(1 - 20/100) = 2450(100/100 - 20/100) = 2450*80/100 = 2450 * 0,8 = 1960


Áremelés:

1960 + 1960*20/100 = 1960(1 + 20/100) = 1960(100/100 + 20/100) = 1960*120/100 = 1960 * 1,2 = 2352


a) az ár a kétszeri árváltozás után 2350 Ft


b)

szé = 2352, a = 2450, szl = ?

szl = szé : (a/100)

szl = 2352 : 245 = 9,6 ==> az árváltozás 9,6%-os


c)

a = 1960, szé = 2450, szl = ?

szl = 2450 : 235,2 = 10,4167 ==> megközelítőleg 10,4%-kal kellene megemelni az érat

2009. nov. 15. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:

...és a matektanár órán megkérdezi, hogy "na és hány százalékkal kellett volna megemelni leértékelés után, hogy visszakapjuk az eredet árat?", akkor:


szé = 2450, a = 1960, szl = ?

szl = szé : (a/100)

szl = 2450 : 19,6 = 125 ==> 25%-os áremeléssel kapjuk vissza az eredeti árat

2009. nov. 15. 12:24
 5/5 bumbi02 ***** válasza:

tudom hogy nem a kérdésedre fogok válaszolni.. de..

ez a gyakorikerdesek.hu nem pedig az oldjatokmegahazifeladatom.hu... szerinted mennyi értleme van hogyha igy csináslz házit?:) tudni fogod ezek után hogy mért igy kell csinálni? meg fogod tudni csinálni dolgozatban? vagy majd fel mész netre és várod a váalszokat?:)

2009. nov. 15. 15:35