Egy 4.8 m magas lejtő alján áll egy test. Ennek nekiütközik egy a vízszintes talajon haladó 5.0 kg tömegű, 23.32 m/s sebességű másik test. A testek az ütközés után együtt haladnak felfele a lejtőn és éppen a tetejéig jutnak el. Mekkora az eredetileg álló test tömege?2013. nov. 1. 12:01
1/4 anonim válasza:
2/4 anonim válasza:
guruló test tömege : m1 = 5,0 kg
guruló test sebessége: v1=23,32 m/s
lejtő magassága h=4,8 m
gravitációs mező g=10-zel számolva, súrlódástól eltekintve
v2=0
____________________
m2=?
A feladat folyamán a két test 1/2 (m*v^2) mozgási energiája alakul át mgh gravitációs helyzeti energiává.
A mozgó test energiája : 1/2 m1*v1^2 = 1/2 * 5 * 23,32 ^2 = 1/2 * 5 * 543,82 = 1359,6 J
Ez alakul át mgh helyzeti energiává, azonban most már a kettejük tömegét kell venni, mert együtt haladnak
m=(m1+m2)
1359,6 J = (m1+m2)*g*h=(5+m2)*10*4,8 /:(10*4,8)
28,325 kg = 5,0 kg + m2 / - 5 kg
23,325 kg = m2
v: A második, álló test tömege 23,325 kg.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ugyanez az eredményem , de még se fogadja el a gép. Fogalmam sincs mi lehet a baj.
2013. nov. 1. 13:30