Atilla jutalmat kapott. A jutalom 30%-án vett egy hegyi papagájt. A maradék 7/8-ad részét a fürdőszoba felújítására fordította, A maradék pénz 4/5 részén elutaztak egy hétvégére üdülni. Miután hazaérkeztek, megszámolta,8750 Ft-ja maradt. A)? (lent)


a) Mennyi jutalmat kapott?

b)Az összes pénz hányad részét költötte a fürdőszoba felújítására?

c)Mire költötte a legkevesebb pénz?

d)Hány forintja maradt a papagáj vásárlása után?


2009. nov. 14. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Fordítva gondolkozz!

A maradék 4/5 részét üdülésre költötték, tehát a maradék 1/5 része a 8750. Ebből ki tudod számolni az üdülést, abból a felújítást...

2009. nov. 14. 21:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Összesen 500ezer ft jutalmat kapott. Ennek 30%-a 150ezer ft, tehát ennyibe került a papagáj. A fürdőszobára pontosan 306250ft-ot költött, 35ezer ft volt az üdülés, és maradt 8750ft-ja. Tehát a kérdésekre válaszolva:

a) 500ezer ft jutalmat kapott

b) az összes pénz 61,25%-át költötte a fürdőszobára (mert 500ezer ft-nak 61,25%-a 306250ft)

c) az üdülésre költötte a legkevesebbet (35ezret)

d) 350ezer ft-ja maradt a papagáj vásárlása után (mivel a papagáj 150ezer ft-ba került.

2009. nov. 14. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

nekem a jutalom 71428.5714Ft lett, de am nem lehet kiszámolni, mert több jön ki mint 100%, ugyanis ne törtekkel számolj hanem %al!! Leírom hogy jött ki:


70%maradt

70% 7/8-a= 61.25% a fürdő

91.25%ot költött, tehát maradt 8.75%

8.75% 1/5-e= 1.75%= 8750

8.75% 4/5-e=7%


A maradék 8750= 1.25%

nyaralás= 35000 =7%

Papagáj=150000FT

Fürdő=306250FT

Jutalom=500000FT

2009. nov. 14. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:
A fölső 2 sorom sztornó, de a legalsó eredmények jók
2009. nov. 14. 21:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2009. nov. 15. 11:07