Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy van ez most franciából?

Hogy van ez most franciából?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el egy haladó csoportban,és rájöttem,hogy valamit nagyon keverek.

Szóval van ez:

Je suis,tu es ,il/elle est,nous somnmes,vous étes,ils sont/elles sont Én vagyok,te vagy,és a semleges az on???



Ennek mi a neve? Moi,toi,lui/elle / soi,nous,vous,eux/elles.->ezeket akkor használják,amikor nem ige előtt áll a névmás.(A je,tu,il,elle.... nem kell elé,ugye?)


És ez micsoda? Je me,Tu te,Il/Elle se,nous nous,vous vous,ils/elles se (semleges miért nincs itt?)



És van még olyan ilyesmi,amit kifelejtettem volna?


2013. okt. 31. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanulj inkább japánul! Sokkal könnyebb, érthetőbb és beszélhetőbb!
2013. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocs,de a gimnáziumban nincs lehetőségem japánra,és ha hiszen,ha nem,azt is tanulok.... :D
2013. okt. 31. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Moi, toi, stb. azok hangsúlyos személyes névmások. Általában arra használják, hogy hangsúlyozzák a személyt. Pl. Moi, j'aime les animaux.

Az "on" azt inkább a nous helyett használják, általában vagy arra használják, hogy a "mi" vagy az "ők" személyes névmást helyettesítsék.

A Je me / tu te, stb. azok pedig a visszaható igék ragozásánál használatosak (se coucher, pl.)

2013. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!