Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akiknek van középfokúja...

Akiknek van középfokúja franciából! Leírnátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Én most kezdtem a franciát ebben az évben.Nagyjából az első könyvnek a vége felé járok most, de nyáron az első könyvet könnyen be tudom fejezni. (France-Euro Expressből tanulok jelenleg, szerintem viszonylag jó. később esetleg valami mással is kiegészíteném)

Szóval a franciámat szeretném a lehető leghamarabb felhozni középfokú szintre.Nektek hogy sikerült?Mik voltak a módszerek?Tanárhoz jártatok, milyen gyakran?


Megjegyzés:Angolt is tanulok, azt 9 éve.És abból már középfokú szint fölött vagyok.Felsőfok írásbelire szeretnék majd menni, szóbelire már mentem. Szóval ez talán segít..

A nyelvérzékem szerintem elég jó, (tanároktól is hallottam már ezt)és szorgalmas lennék.Nyáron sokat tudnék vele foglalkozni.Mondjuk minden nap egy óra szerintem menne.vagy legalább félóra - ha nagyon elfoglalt vagyok aznap.


2013. máj. 10. 20:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Még csak annyit fűzök hozzá hogy a könyveket is szeretném átvenni persze, mondjuk a másodikat elkezdeném nyáron.Feltehetőleg jól tudnék haladni.

Magántanárra is gondoltam már, de azt még átgondolom.Több mindentől is függ.(Főleg az időbeosztástól,szabadidőtől)

Itthon van aki segít,szóval nyáron tőle kérhetek segítséget.Évközbe meg suliban tanulok.

2013. máj. 10. 20:20
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a France-Euro Expressből tanulok, most a 3. könyv 3. leckéjénél járok, és a nyelvvizsgára készülök. Azt tudom tanácsolni, hogy szerezz be kifejezetten nyelvtanfeladatok tartalmazó könyvet, mert ennek a franciakönyvnek a nyelvtanfeladatai sajnos szinten aluliak... (Olyat, mint angolból az English Grammar in Use.) Pl. a Grammaire du Francais c. könyv nagyon jó! A szókincs szerintem elég jó a France-Euroban is, de a francia "1000 kérdés 1000 válasz" is hasznos lehet, ünnepek témakörben mindenképpen.

2013. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)

Ment a zöld mancs.hasznos volt:)

Merci:)Sok szerencsét a nyelvvizsgához!

2013. máj. 11. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!