28,5 gramm Pro Mix-ben van 20 gramm fehérje.Akkor 25 grammban mennyi van?És hány gramm Pro Mix-ben van 18 gramm fehérje?

2013. okt. 27. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

28,5 gramban 20 fehérje van

1 gramban 20/28,5 fehérje van

25 gramban 25*20/28,5 gram fehérje van

x gramban x*20/28,5 fehérje van, amiről esetünkben tudju hogy x20/28,5=18

2013. okt. 27. 14:02
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.De azt az utolsót nem értem.Nekem 13-ra jött ki.
2013. okt. 27. 15:32
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Sima egyenes arányosság.
2013. okt. 28. 08:20
 4/4 anonim ***** válasza:

nahy akkor még egyszer:


28,5 gram pro ban 20 gram fehérje van


1 gamm proban 20/28,5 gram fehérje van


ebből kiindulva a


25gram proban 25* 1 gramm pro értéke, ami ugye a 20/28,5



és nem tudod hány gramm Proban amit x-el jelöltem *1 gramm Pro fehérje van, vagyis 20/28,5, de azt nem tudod hogy a Pro Mix az hány gramm, de azt tudod hogy az x mennyiségben 18 gramm fehérje van

ezért van az egyenlet hogy

20x/28,5=18

az egyenlet megoldása: (egyszerű egyenlet rendezés)

20x=18*28,5

x=18*28,5/20

x=25,65


vissza helyetesítve a mondatba:

25,65 gramm Pro mixben van 18 gramm fehérje

2013. okt. 28. 17:38