28,5 gramm Pro Mix-ben van 20 gramm fehérje.Akkor 25 grammban mennyi van?És hány gramm Pro Mix-ben van 18 gramm fehérje?2013. okt. 27. 13:50
1/4 anonim válasza:
28,5 gramban 20 fehérje van
1 gramban 20/28,5 fehérje van
25 gramban 25*20/28,5 gram fehérje van
x gramban x*20/28,5 fehérje van, amiről esetünkben tudju hogy x20/28,5=18
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.De azt az utolsót nem értem.Nekem 13-ra jött ki.
2013. okt. 27. 15:32
4/4 anonim válasza:
nahy akkor még egyszer:
28,5 gram pro ban 20 gram fehérje van
1 gamm proban 20/28,5 gram fehérje van
ebből kiindulva a
25gram proban 25* 1 gramm pro értéke, ami ugye a 20/28,5
és nem tudod hány gramm Proban amit x-el jelöltem *1 gramm Pro fehérje van, vagyis 20/28,5, de azt nem tudod hogy a Pro Mix az hány gramm, de azt tudod hogy az x mennyiségben 18 gramm fehérje van
ezért van az egyenlet hogy
20x/28,5=18
az egyenlet megoldása: (egyszerű egyenlet rendezés)
20x=18*28,5
x=18*28,5/20
x=25,65
vissza helyetesítve a mondatba:
25,65 gramm Pro mixben van 18 gramm fehérje