Adliz épp ma szedte le a körtéket a fájáról. A gyorsabb behordás érdekében talicskát használt. Adliz 11 fordulóval tudta behordani a sok körtét. Ha minden fordulóval 2 kilógrammal több körtét vitt volna be, akkor csak 9-szer kellett volna fordulnia?

Erre szeretném a választ megtudni, s hogy hogyan kell kiszámolni! köszönöm!

2013. okt. 25. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Ebben nincs kérdés amire válaszolni lehetne, de a megoldás ez.

11x=9(x+2)=9x+18

2x=18

x=9 (kg-t tett bele egyszerre)

2013. okt. 25. 18:36
 2/10 anonim ***** válasza:

11 szer vitt x kg körtét.


vagy vihetett volna 9 szer, ekkor osszesen x+x+2+x+4+x+6... érted.


na mivel ugyanannyi körte van, ezért:


11x= (x+x+16)/2*9= (x+8)*9

2x=72

x=36

2013. okt. 25. 18:36
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdést lehagytam, az pedig az volt, hogy Hány kiló körte termett Adliznál?
2013. okt. 25. 18:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Szóval azért különbözik az én és az első válaszadó válasza, mert nem teljesen érthető mit írtál.


9-szer vitt x+2 kg-t

vagy vitt először x-et, aztán x+2-t, aztán x+4-et...

2013. okt. 25. 18:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen! Sajnos lemaradt a kérdés, de már ott van!
2013. okt. 25. 18:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha minden fordulóval 2 kilógrammal több körtét vitt volna be


ez a mondat okozza a felmerült problémát. ugyanis nem mindegy hogy a minden fordulónál +2 kg-mal többet vitt be (ami a végére x+2^8) vagy alapból két kilóval többet visz mert akkor csak x+2 a kilók száma

2013. okt. 25. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálad nem csak a matekkal, de a szövegértéssel is probléma van :)
2013. okt. 25. 18:46
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdezőnél :D nem nálad első válaszoló
2013. okt. 25. 18:47
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi a probléma nálam? ott a szöveg, a kérdést meg kifelejtettem, de lejjebb beillesztettem...
2013. okt. 25. 19:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Rendben.

Hajrá a megoldással!

KKC

2013. okt. 25. 19:20