Anita7979 kérdése:

Matek házi feladat, hogy lehet megoldani?


Hány oldalas az a könyv, amelynek az oldalait az 5. oldallal kezdték el számozni, és a számozáshoz 1223 db számjegyet használtak fel?


Köszönöm a segítséget!


2013. okt. 24. 19:29
 1/4 vurugya béla ***** válasza:

Egyjegyű számok: 5 - 9-ig: 5 db számjegy

Kétjegyűek: 10 - 99-ig: 90 db, 2*90=180 db számjegy.

Háromjegyűek: 100 - 999-ig: 900 db, 3*900=2700 db számjegy.


Ez már túl sok számjegy lenne, tehát 3jegyű oldalszám az utolsó.

Az egy- és kétjegyűeknél 5+180=185 számjegy lett felhasználva.

1223-185=1038, ennek harmada: 346, ennyi háromjegyű oldalszám van.

100-tól továbbszámolunk 346-ot, a 445 az utolsó szám. Ennyi oldalas a könyv.

2013. okt. 24. 20:39
 2/4 anonim ***** válasza:

1-jegyűek: 5, 6, 7, 8, 9 = 5 db

2-jegyűek: 10...99 = 90 db

3-jegyűek: 100...999 = 900 db

------------

Összesen: 995 db.


Marad 228 db számjegy. Mind 4-jegyű, 1000-rel kezdve a 228/4-edik lesz a megoldás.


Szerintem 1056 oldalas.


-KA-

2013. okt. 24. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Elszúrtam. Bocs.


-KA-

2013. okt. 24. 20:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, nekem is az első jött ki :)
2013. okt. 25. 12:39