Hogyan írjam át az ilyen törteket?


Nem tudom, mert ha minusszal írom fel, akkor visszafelé nem lesz igaz!


[link]



[link]


2013. okt. 21. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

1/0,2=5

1/0,125=8

1/64 =8^(-2)


5^(3x+4)=5^(3x+6) Nincs megoldás


8^(1+x/2)=8^(-4+2x)


1+x/2=(-4+2x)

meg kell oldani x-re!

2013. okt. 21. 19:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy, ha jobban tetszik:

[link]

2013. okt. 21. 19:15