Ki tudja ezt kiszámolni? (műveletek gyökökkel)


[link]

Elakadtam az a, feladat második példájánál. Ott már nem tudom egyszerűen közös gyökjel alá vonni. Örülnék ha legalább 1-2 példát kiszámolna valaki,hogy az alapján próbálkozhassak. Előre is köszi minden választ!


2013. okt. 20. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:

a)

4 gyök(3/8) = gyök(16) gyök(3/8) = gyök(16 * 3 / 8) =

= gyök(6)

b)

3 gyök(19/9) = gyök(9) gyök(19/9) = gyök(9 * 19 / 9) =

= gyök(19)

c)

(3/4) gyök(2) = gyök(9/16) gyök(2) = gyök(9/32)

d)

...

2013. okt. 20. 18:56