Elakadtam az a, feladat második példájánál. Ott már nem tudom egyszerűen közös gyökjel alá vonni. Örülnék ha legalább 1-2 példát kiszámolna valaki,hogy az alapján próbálkozhassak. Előre is köszi minden választ!
2013. okt. 20. 18:36
1/1 anonim válasza:
a)
4 gyök(3/8) = gyök(16) gyök(3/8) = gyök(16 * 3 / 8) =
= gyök(6)
b)
3 gyök(19/9) = gyök(9) gyök(19/9) = gyök(9 * 19 / 9) =
= gyök(19)
c)
(3/4) gyök(2) = gyök(9/16) gyök(2) = gyök(9/32)
d)
...