Ezt a 9. -es matekot elmagyarázná valaki?


Holnap témazáró én meg az egész anyagból semmit sem értek. Ilyesmi feladatok lesznek:

[link]

Az "a" feladat egyszerűsítés, a "b" és a "c"-hez annyit írtunk, hogy teljes kiegészítés, a "d" meg szorzatforma, ha van egyáltalán ilyen szó. Nekem csak németül vannak felírva, szóval a hivatalos magyar nevüket nem tudom. De nagyon fontos lenne, hogy valaki elmagyarázza, hogyan kell ezeket megoldani, mert nem szabad mégegy egyest kapnom.


2013. okt. 20. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy van a német változat?


-KA-

2013. okt. 20. 14:05
 2/5 anonim ***** válasza:

a/

3(x^2-4y^2)-4(x^2+6xy+9y^2) = 3x^2-12y^2-4x^2-24xy-36y^2 =

= -x^2-48y^2-24xy


b/

Szerintem a második tag csak 2x, négyzet nélkül.

-1/2(x^2-4x+6) = -1/2(x^2-4x+4+2) = -1/2((x-2)^2 + 2) = -1/2(x-2)^2 - 1


c/

x^2+5x+6 = x^2 + 2*x*2,5 + 2,5^2 - 2,5^2 + 6 = (x+2,5)^2 - 6,25+6 = (x+2,5)^2 - 0,25


d/

(3a^2b-5x)*(3a^2b+5x)


-KA-

2013. okt. 20. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Én így tudom németül:


Vereinfachen - egyszerűbb alakra hozni (Nem egyszerűsíteni, mert az Kürzen, Kürzen von Brüchen, és törteket szoktak egyszerűsíteni.)


Quadratische Ergänzung vagy Ergänzen auf ein vollständiges Quadrat - teljes négyzetté kiegészítés


Produktform - magyarul szorzatalak


-KA-

2013. okt. 20. 14:26
 4/5 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon köszi, hogy leírtad, de elmagyarázni nem tudnád? mert nekem is vannak a füzetemben megoldott példák, de akkor sem tudom mit kell csinálni, hogy mi miért annyi, amennyi.

Az a vereinfachen, a b és a c-hez annyit írtunk, hogy "vollständige Erg." a d pedig Produktform. A b-nél tényleg csak 2x, négyzet nélkül, elírtam, bocsi.

2013. okt. 20. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


-KA-

2013. okt. 20. 16:21