Próbáltam logikusan kikövetkeztetni, de nem jutottam előre. Válaszokat előre köszönöm!2013. okt. 15. 09:46
1/1 anonim válasza:
x*0,8 + (135-x)*0 = 135*0,6
0,8x = 81
x = 101,25
101,25 liter 80 %-os kénsavhoz 33,75 liter desztillált vizet kell adni ahhoz, hogy 135 liter 60 %-os kénsavat kapjunk.
Ell.:
101,25 liter 80 %-os kénsavban 101,25*80/100 liter = 81 liter tiszta kénsav van.
135 liter 60 %-os kénsavban 135*60/100 = ugyanannyi.
-KA-