A laboratóriumban 135 liter 60%-os kénsavat kell előállítaniuk. Rendelkezésükre áll 80%-os kénsav és desztilált víz, ami nem tartalmaz kénsavat. Hány lier kénsav kell, az előírt mennyiségű 60%-os kénsav előállítására?

Próbáltam logikusan kikövetkeztetni, de nem jutottam előre. Válaszokat előre köszönöm!

2013. okt. 15. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:

x*0,8 + (135-x)*0 = 135*0,6


0,8x = 81


x = 101,25


101,25 liter 80 %-os kénsavhoz 33,75 liter desztillált vizet kell adni ahhoz, hogy 135 liter 60 %-os kénsavat kapjunk.


Ell.:

101,25 liter 80 %-os kénsavban 101,25*80/100 liter = 81 liter tiszta kénsav van.

135 liter 60 %-os kénsavban 135*60/100 = ugyanannyi.


-KA-

2013. okt. 15. 10:33