Szerves kémia példa: 37,2 tömegszázalékos szenet és 55 tömegszázalékos klórt tartalmazó vegyület a előzőeken kívül tartalmaz hidrogént. Milyen képletre következtethetünk ebből?

A hidrogént ki lehet számolni, ami 7,8 tömegszázalékos, viszont az lenne a kérdésem (ez igazából egy matekos kérdés), hogy ezeket a százalékokat hogyan lehet aránnyá alakítani???
2013. okt. 6. 23:10
 1/2 anonim válasza:

Vegyünk 100 g mintát!

Ebben akkor van: 37,2g szén ami(37,2/12=3.1)3,1 mol, 55g klór ami (55/35,5=1.55) 1,55 mol és 7,8g hidrogén ami(7.8/1=7.8) 7,8 mol.

Az ilyen példákat úgy kell megoldani hogy felírod a mol számokat ami itt most 3,1 és 1,55 és 7,8. Kiválasztod a legkisebbet, esetünkben 1,55 és azzal végigosztod a többit: 3,1:1,55 = 2; 1,55:1,55=1; és 7,8: 1,55=5

Ebből már meg is van a képlet: C2H5Cl1

2013. okt. 6. 23:53
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen !!! :)
2013. okt. 7. 08:52