5:2/3-2/5*(1 1/2-3/4)=?2013. okt. 14. 17:30
1/1 anonim válasza:
5*3/2-2/5*(3/2-3/4)=15/2-2/5*3/4=15/2-6/20=150/20-6/20=144/20=72/10=36/5