Történelemre kéne egy hatalmas segítség! (? )
Gondolom, hogy hogyan éltek az emberek míg nem volt étel, nyersanyag, férfiak a háborúban stb.
Erre gondolsz, nem?
Bocsi.. a tanár azt mondta h olyat nem fogad el, ahol a háborúról írunk.
A mindennapokat úgy kell értelmezni, h az emberek mit csináltak, miközben ment a harc. Mert munkába meg ilyenek kellettek.
bocsi második válaszoló:( nem láttam h már írtál. a válaszom az elsőnek szólt :D
De igazad van.
Bocs,de nem találok semmit... :(
Első voltam
Sokmindentől függ. Volt ahol nagyjából úgy, mint a háború előtt. A hús mondjuk hamar hiánycikk lett, vagyis egyszerűen nem lehetett kapni. Sok helyen vezettek be jegyrendszert, azaz mindenki X kiló lisztet ezt-azt kapott aztán ossza be. Minél közelebb volt a front, annál inkább.
Aztán eleinte csak a fiatal férfiak mentek el, aztán egyre inkább minden férfi. Az utcákon sok nőt láttál, férfit alig. A nőknek dolgozniuk kellett, ami azelőtt nem volt divat.
Ha egy várost ostromotak vagy bombáztak, akkor a lakók persze féltek, riadó esetén lemenekültek az óvóhelyekre. Az nagyjából olyan, mint az áramszünet esetén a liftben rekedni 200 szomszdoddal (nagy a lift), csak közben még ádomolhat a házad.
A II. vh-ban még használtak lovakat, sokan az elesett lovakat összeszedték megenni. Képzeld el, hogy nem kapsz otthon vacsorát és nem tudsz se venni se lopni, mert nincs.
A kaja minősége (már amit a jegyre adnak) agyre szarabb, mivel ugye senki nem termel, és a többi ország se ad el (nekik is kell), valamint az utak is szarok, mert szétbombázták őket.
A városokban a hidakat is szétbombázták, ezért ha egy rokon a túloldalon rekedt, akkor integethettek egymásnak.
Természetesen a rádióból állandóan propaganda szólt a csapataink sikereiről. Az emberek járnak moziba meg szórakozni, a háború alatt is van opera meg könyvtár meg mindenféle, szóval az élet nem áll meg, de ezek a helyek is a propaganda eszközévé váltak. Nyilván ha bombáznak, akkor ez nem igaz annyira, de általában egy adott ország területének kis %-án folyik egyszerre harc. Szóval nálunk se harcolt egyszerre Győr, Pest és Miskolc.
A harctérről egyre több rokkant ér haza, egyre több koldust látni. Előbb-utóbb a vesztesek városaiban megjelennek a győztes csapatok, nagyjából helyre áll a rend, kaja ugyan sokáig nincs, de elkezdenek újjépíteni.
Ezeknek mind utána tudsz keresni, pl jegyrendszer vagy infláció meg ilyen hívószavakkal, vagy pl kereshetsz korabeli híradókat, vagy a különböző színházak archívumából a bemutatókat, látni fogod, hogy 1945-49 közt is volt élet.
Most nyílt meg a filmarchívum, ott talán találsz letölthető-megnézhető híradókat. [link]
kérdező él még a nagymamád? Nagypapád? Ők valószínűleg végig élték gyerekként fiatal felnőttként a háborút kérdezd meg tülök milyen volt akkor az élet.
Nem kell ide gulgi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!