Ha egy rombusz átlóinak hossza 24 cm és 70 cm hogyan számítjuk ki a rombusz oldalainak hosszát?

2013. okt. 10. 19:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Pitagorasz-tétellel. Mert egy olyan derékszögű háromszöget kapunk, aminek a két befogója a rombusz átlóinak fele (vagyis 12 és 35 cm), az átfogója meg a rombusz oldala, és ekkor: c^2=12^2+35^2=144+1225=1369, de ez még csak a c^2, úgyhogy ebből nem felejtünk el gyököt vonni, és akkor a c=37 cm.
2013. okt. 10. 20:32