2013. okt. 10. 19:01
1/1 anonim válasza:
Pitagorasz-tétellel. Mert egy olyan derékszögű háromszöget kapunk, aminek a két befogója a rombusz átlóinak fele (vagyis 12 és 35 cm), az átfogója meg a rombusz oldala, és ekkor: c^2=12^2+35^2=144+1225=1369, de ez még csak a c^2, úgyhogy ebből nem felejtünk el gyököt vonni, és akkor a c=37 cm.