Hogyan kell kiszámolni a függvény felezési/duplázási idejét? F (t) =1,5*5-t-1 (5 a -t-1-ediken)


#függvény #felezési idő #duplázási idő
2013. okt. 9. 21:35
 1/1 bongolo ***** válasza:

Ha T a felezési idő, akkor T idő múlva az érték a fele lesz, bármi is a kis t:

F(T+t) = F(t)/2


Most:

1,5·5^(-T-t-1) = 1,5·5^(-t-1) / 2


Ezt már gondolom meg tudod oldani. A kis t ki fog esni gyorsan...

2013. okt. 10. 13:15