Hogyan lehet ezt kiszámolni? (Inverz függvény)

A feladat: Határozd meg az inverz függvényt ehhez a függvényhez: f: y=10^(x+2)-3
2013. jan. 13. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:

x= valami alakban kell felírni az egyenletet.


y=10^(x+2)-3

y+3=10^(x+2)

y+3=100*10^x

(y+3)/100=10^x


lg (y+3)/100 = x


Ez az inverz. Az értelmezési tartománya megegyezik az f értékkészletével. -3-nál nagyobb számokra értelmes a függvény.

2013. jan. 13. 10:17
 2/2 A kérdező kommentje:
köszii
2013. jan. 13. 14:48