A feladat: Határozd meg az inverz függvényt ehhez a függvényhez: f: y=10^(x+2)-32013. jan. 13. 09:21
1/2 anonim válasza:
x= valami alakban kell felírni az egyenletet.
y=10^(x+2)-3
y+3=10^(x+2)
y+3=100*10^x
(y+3)/100=10^x
lg (y+3)/100 = x
Ez az inverz. Az értelmezési tartománya megegyezik az f értékkészletével. -3-nál nagyobb számokra értelmes a függvény.
2/2 A kérdező kommentje:
köszii
2013. jan. 13. 14:48