Egy vízszintesen fekvő henger alakú tartályban 1,25m magasan áll a víz Hány liter víz van a hengerben, ha alapkörének sugara 80cm, hossza pedig 2,5m?


2013. okt. 9. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod:

[link]

Fekvő henger néven

2013. okt. 9. 19:34
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm*.*
2013. okt. 9. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Van egy cseppet rövidebb megoldása is:


Tudjuk, hogy a körszelet magasságának és a sugár aránya 1-cos(Ł/2), ahol Ł a körszelet középponti szöge, tehát 1,25/0,8=1-cos(Ł/2), innen -0,5625=cos(Ł/2), így Ł=248,46°, innen a számolás menete ugyanaz.

2013. okt. 9. 22:43