Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kellenne meg oldani a...

Hogy kellenne meg oldani a kamatszamitás és törlesztőreszletek témából a következő feladatokat?

Figyelt kérdés

Most vetünk az anyagot de nem igazán értettem azt ahogy a tanár elmondta segítene benne vki egy kis magyarázattal?

Elöre is köszönöm. :)


a ,

Az Egyesült Müvek termelése a Kiváló Üzem termelésének a 80%-a. A Müvek termelése évi 10%-kal, az Üzemé évi 6%-kal nő. Hány én múlva lesz a két gyár kermelése (közel) egyforma?



b,

Nyilvántartásunkban 2M Ft értékben szerepel tárgyi eszköz. Ennek nyilvántartási értéke minden év végén

(1) az előző év végi értéknél nagyobb annak 15%-ával kisebb,

(2) az előző év végi érték 75%-ával egyenlő.

Töltse ki az alábbi "nyilvántartást" mindkét esetben.



2013. okt. 8. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

hát, az elsőre kicsit tippelgettem, normális számológép híján, a gépen lévő meg s.z.a.r.

Amit tudunk:

EM termelése=0,8*kiváló üzemé.

Kiváló üzemé: KV-vel jelölve.

és azt kell meg keresnünk, hogy

KV*0,8*1,1^n=KV*1,06^n

n az évek száma, azt kell kifejezni.

2013. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A másodikat még nem sikerült befogadnom, vagy elírtad, vagy hülye vagyok.
2013. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Juj

A második feladatnál elirtam :S


(1) az előző év végi értéknél annak 15%-ával kisebb,


Bocsánat.

2013. okt. 8. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!