Egy hosszú kötélre felkötött test 1 perc alatt 12 teljes lengést végez.Milyen hosszú kötélen függ a test?


6,22 m- nek kell kijönnie



2013. okt. 8. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

na lássuk.

Van egy képlet, mely szerint:

T=2*pi*"gyök alatt l/g", ahol g a gravitációs gyorsulás, l a fonál hossza, T pedig a periódus idő.

1 perc, vagyis 60s alatt 12 lengést végez, vagyi egy lengés ideje 60/12=5s.

5s=2*pi*<l/g> Ezekkel a <> jelekkel azt akarom megmutatni, mi van a gyök alatt.

átosztok 2pivel, majd négyzetre emelek:

25/(4*pi^2)=l/g

g-vel beszorzok (én a g-t 10-nek vettem)

25*g/(4*pi^2)=l

2013. okt. 8. 17:08