Matek hatványokat elmagyarázná valaki?


[link]


a c-t még meg tudtam csinálni az a^-n= 1/a^n szabály alapján de a többinél bele keveredtem. légyives aki tud az segítsen nekem. :) előre is köszi



2013. okt. 3. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szorozd össze a kitevőket: (5^6*5^-15)/(5^6*5^-14)


Add ösze a kitevőket a számlálóban, ill. a nevezőben: 5^-9/5^-8


Vondd ki a nevező kitevőjét a számláló kitevőjéből, azaz -9-(-8): 5^-1=1/5


-KA-

2013. okt. 3. 18:19
 2/6 anonim válasza:

Ha van négyjegyű függvénytáblázatod, a zöld fehér akkor a 15. oldalon megtalálod a hatványazonosságokat. (a^n)^k = a^(n*k)

(5^-2)^-3 = 5^(-3*-2) = 5^6

(5^3)^-5 = 5^(3*-5) = 5^-15

(5^2)^3 = 5^(2*3) = 5 ^6

(5^-7)^2 = 5^(-7*2) = 5^-14


vagyis


(5^6 * 5 ^-15) / (5^6 * 5^-14)


azonos alapú hatvány:


a^n * a^k = a^(n+k)

azaz

(5^6 * 5 ^-15) / (5^6 * 5^-14)

(5^(6-15)) / (5^(6-14))

5^-9 / 5^-8


azonos alapú hatványok osztása : a^n / a^k = a^(n-k)

-9-(-8) = -1


5^-9 / 5^-8 = 5^1

2013. okt. 3. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első tört: 3^(-5-(-6))*5^(-3-2)=3^1*5^-5=3^1/5^5


A második tört: (3^-3)/(3^-3*5^6)=1/5^6


Együtt: 3^1/5^5 * 1/5^6=3/5^11


-KA-

2013. okt. 3. 18:31
 4/6 Brain Storming ***** válasza:

A kép alapján 9.-es mozaikos könyvből tanulsz.


Ezen a linken megtalálod a könyv összes feladatának megoldását. ):o)


[link]

2013. okt. 4. 14:55
 5/6 Brain Storming ***** válasza:

Ezt a linket pedig tedd el későbbre, jól fog jönni! ):o)


[link]

2013. okt. 4. 14:56
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2013. okt. 6. 20:13