Hogyan tudnám megérteni? Többi lennt!


1., Határozd meg fél mol Na atom tömegét,illetve darabszámát!


2., 0,14 g Nitrogén hány mol,illetve hány atomból áll?



2013. szept. 21. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Most akkor a megoldás kéne, vagy megértetni kéne veled? :D

Egyébként a megoldások:

1: 3*10^23 darab atom

11,5 g

2: 3,65*10^21 darab atom

0,03652 mol

2013. szept. 21. 18:50
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,ha van időd és kedved,akkor ha lehet magyarázat is kellene.:)
2013. szept. 21. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:

1: Mivel tudjuk, hogy egy mol=6*10^23 db atom, ezért fél mol:

0,5*6*10^23 db atom, az pedig = 3*10^23 db atom

Mivel tudjuk, hogy a Na moláris atomtömege 23g/mol, ezért ha fél molról beszélünk, akkor 0,5*23=11,5 g

2: Tudjuk, hogy a N moláris atomtömege 14g/mol, így ki lehet számolni, hogy az 0,01 mol db atom.

0,01*6*10^213 darab atom = 6*10^21 db atom


(Tegnap kicsit fáradt voltam, egy dolgot elszámoltam :/, de itt már jó.)

2013. szept. 22. 08:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el hogy elgépeltem xD

Az utolsó sor így a jó:

0,01*6*10^23 darab atom = 6*10^21 db atom

2013. szept. 22. 08:48
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2013. szept. 27. 22:23