Fizika, harmonikus rezgések?


Sziasztok!


Kaptam fizikából egy ilyen feladatot : Egy rugóra függesztett test harmonikus rezgőmozgást végez. Rezgésideje 2 másodperc, amplitudója 10 cm.


a, mennyi a maximális sebessége, gyorsulása, ezt kiszámoltam : v max:0,314 m/s , a max:0,98596 m/s


b, Az időt a fölfelé mozgó test egyensúlyi helyén való áthaladásának pillanatában kezdjük mérni. Hol van a rezgő test az ötödik másodperc végén ? Mekkora ilyenkor a sebessége, és a gyorsulása ?


c, Hol van a 2,75 másodperc mulva a rezgő test? Mekkora itt a sebesség és a gyorsulás ?


Az utolsó két kérdést nem tudtam, tud valaki segíteni ?



2013. szept. 18. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha később is érdekel a feladat megoldása, látogasd meg ezt az oldalt:

[link]

(Ma még csak kevés van kész belőle, nézd meg holnap is!)

2013. szept. 18. 23:36
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

y=A\sin(2\pi\nu t)

v=2A\pi\nu\cos(2\pi\nu t)

a=-4A(\pi\nu)^2\sin(2\pi\nu t)

2013. szept. 19. 22:53