2013. szept. 17. 22:32
1/2 anonim válasza:
Legyen a(a1,a2) és b(b1,b2) két vektor, ekkor ismert, hogy:
a*b=|a|*|b|*cosG
a*b=a1*b1+a2*b2
Innen cosG könnyen megadható, amiből G is meg van, ami a két vektor által bezért szög.
Ha szoktak egy vektor hajlásszögéről beszélni (én most így nem emlékszem, hogy ilyen lett volna), akkor az gondolom az x tengelyen pozítiv szakaszával bezárt szög gondolom, ekkor legyen b(1,0) és analóg mód meg lesz a szög.
2/2 anonim válasza:
Részletesebben ezen a videón is meghallgathatod/megértheted: