A vektor hajlasszoget hogyan kell kiszamitani? A kepletet irja le valaki meg magyarazatot is hozza! Koszi elore


2013. szept. 17. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a(a1,a2) és b(b1,b2) két vektor, ekkor ismert, hogy:


a*b=|a|*|b|*cosG

a*b=a1*b1+a2*b2


Innen cosG könnyen megadható, amiből G is meg van, ami a két vektor által bezért szög.


Ha szoktak egy vektor hajlásszögéről beszélni (én most így nem emlékszem, hogy ilyen lett volna), akkor az gondolom az x tengelyen pozítiv szakaszával bezárt szög gondolom, ekkor legyen b(1,0) és analóg mód meg lesz a szög.

2013. szept. 17. 22:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Részletesebben ezen a videón is meghallgathatod/megértheted:

http://www.youtube.com/watch?v=qsR2pj-A3VM

2013. szept. 17. 22:42