Egyáltalán mivel, mennyit és hogyan?
Vegyészek, laborosok segítségét várom :)
Egyébként Nátrium Acetáthoz kellene.
Köszi!!
2009. nov. 4. 18:24
1/2 anonim válasza:
pl desztvízzel lehet hígítani.
A mennyiséget ki lehet számolni, pl:
1g-nyi 10 tömegszázalékos oldatban
1g*10%= 0,1g az oldott anyag
higitásnál az oldott anyag nem változik
0,1g oldott anyag hány g 8 tömegszázalékos oldatban van?
0,1g/8%=1,25g
ell: oldott anyag/oldat 0,1g/1,25g=0,08=8%
Ergó 1 g ecetet 1,25g-ra kell hígitani.
A hogyant meg rád bízom, nemtom milyen mérőeszközöd van.
2/2 A kérdező kommentje:
Suliba komplett kémia labor áll rendelkezésembre (egyébként nincs már kémia órám sajna), szóval innen menni fog köszi :)
2009. nov. 4. 19:23