Hogyan érdemes hígítani a 10%-os ecetet, hogy 8%-os legyen?


Egyáltalán mivel, mennyit és hogyan?

Vegyészek, laborosok segítségét várom :)

Egyébként Nátrium Acetáthoz kellene.

Köszi!!


2009. nov. 4. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

pl desztvízzel lehet hígítani.

A mennyiséget ki lehet számolni, pl:

1g-nyi 10 tömegszázalékos oldatban

1g*10%= 0,1g az oldott anyag

higitásnál az oldott anyag nem változik

0,1g oldott anyag hány g 8 tömegszázalékos oldatban van?

0,1g/8%=1,25g

ell: oldott anyag/oldat 0,1g/1,25g=0,08=8%

Ergó 1 g ecetet 1,25g-ra kell hígitani.

A hogyant meg rád bízom, nemtom milyen mérőeszközöd van.

2009. nov. 4. 18:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Suliba komplett kémia labor áll rendelkezésembre (egyébként nincs már kémia órám sajna), szóval innen menni fog köszi :)
2009. nov. 4. 19:23