Sziasztok.
8. osztályos fiú vagyok, és azt a házit kaptuk, hogy:
Milyen magasra lehet felszivattyúzni 100 liter vizet 30KJ munkával?
Na most ebből az következik, hogy:
milyen magasra lehet felszivattyúzni --> elmozdulás
az elmozdulást úgy számítjuk ki, hogy a munkát elosztjuk az erővel. Na most az erő sincs megadva..
És itt ragadtam meg...
Valaki help?!
2013. szept. 15. 13:09
1/2 anonim válasza:
100 liter, az ugye megegyezik 100 köbdeciméterrel, azaz 0,1 köbméterrel. A víz sűrűsége 1000 kg/m3, ebből kijön a tömeg: m=ró*V (ró a sűrűség, V a térfogat), na tehát 1000 kg/m3*0,1 m3 = 100 kg. Ennek a súlya F=mg= 100 kg* 10 m/s2= 1000 N (newton). Na most már a munkát osztod ezzel az erővel, és megkapod méterben az elmozdulást (30 kJ= 30 000 J, ezzel számolj), tehát s=W/F=30000J/1000N= 30 méter
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom,ment a zold kez:)
2013. szept. 15. 13:38