Az iskolánk kosárlabdacsapatának leányai a meccsek végén pacsit adnak egymásnak. Hány játékos vett részt a mi iskolánkból azon a mérkőzésen, ahol 105 pacsi csattant el?

2013. szept. 14. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

(n*(n-1))/2=105


n*(n-1)=210


14*15=210


n=15

2013. szept. 14. 16:51
 2/4 A kérdező kommentje:
kösziii :D
2013. szept. 14. 16:54
 3/4 A kérdező kommentje:

Az ötödikesek olyan lottóval játszottak, amelyben az 1,2,3,4,5 számokból két számra kell tippelni.

a, hány szelvényt kell ahhoz kitölteniük,hogy biztosan legyen telitalálatuk (azaz 2 találatuk) ezen a lottón?

b, hány szelvény kitöltése esetén lesz biztosan 1 találatuk?

2013. szept. 14. 17:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ötödikesek olyan lottóval játszottak, amelyben az 1,2,3,4,5 számokból két számra kell tippelni.

a, hány szelvényt kell ahhoz kitölteniük,hogy biztosan legyen telitalálatuk (azaz 2 találatuk) ezen a lottón?

b, hány szelvény kitöltése esetén lesz biztosan 1 találatuk?


a: 5!/(3!*2!) = (5*4)/2 = 10

b: kitöltenek mondjuk ilyeneket: 1,2 3,4 és 5,akármi

ez 3 szelvény

2013. szept. 14. 23:00