2013. szept. 14. 16:48
1/4 anonim válasza:
(n*(n-1))/2=105
n*(n-1)=210
14*15=210
n=15
2/4 A kérdező kommentje:
kösziii :D
2013. szept. 14. 16:54
3/4 A kérdező kommentje:
Az ötödikesek olyan lottóval játszottak, amelyben az 1,2,3,4,5 számokból két számra kell tippelni.
a, hány szelvényt kell ahhoz kitölteniük,hogy biztosan legyen telitalálatuk (azaz 2 találatuk) ezen a lottón?
b, hány szelvény kitöltése esetén lesz biztosan 1 találatuk?
2013. szept. 14. 17:00
4/4 anonim válasza:
Az ötödikesek olyan lottóval játszottak, amelyben az 1,2,3,4,5 számokból két számra kell tippelni.
a, hány szelvényt kell ahhoz kitölteniük,hogy biztosan legyen telitalálatuk (azaz 2 találatuk) ezen a lottón?
b, hány szelvény kitöltése esetén lesz biztosan 1 találatuk?
a: 5!/(3!*2!) = (5*4)/2 = 10
b: kitöltenek mondjuk ilyeneket: 1,2 3,4 és 5,akármi
ez 3 szelvény