bocsi de lefáradtam és fogalmam sincs hogy kell négyzetgyököt írni:/ remélem érthető volt2013. szept. 12. 19:26
1/3 A kérdező kommentje:
a pont a szorzás ha nagyon nem lehetne érteni
2013. szept. 12. 19:27
2/3 anonim válasza:
közös gyök alá lehet hozni:
gyök((7+2*gyök10)*(7-2*gyök10)) --- (a+b)*(a-b)=a^2-b^2 miatt:
gyök(49-40)=3
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. szept. 13. 17:28