Négyzetgyök (7+2. négyzetgyök10). Négyzetgyök (7-2. négyzetgyök10) =?

bocsi de lefáradtam és fogalmam sincs hogy kell négyzetgyököt írni:/ remélem érthető volt
2013. szept. 12. 19:26
 1/3 A kérdező kommentje:
a pont a szorzás ha nagyon nem lehetne érteni
2013. szept. 12. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:

közös gyök alá lehet hozni:

gyök((7+2*gyök10)*(7-2*gyök10)) --- (a+b)*(a-b)=a^2-b^2 miatt:

gyök(49-40)=3

2013. szept. 12. 19:55
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. szept. 13. 17:28