"Két természetes szám összege 17 864.A nagyobbik 0-ra végződik.Ha ezt a nullát elhagyjuk,a kisebbik számot kapjuk.Melyik ez a két szám?"2013. szept. 9. 18:33
1/6 anonim válasza:
Ha 0-ra végződik, az azt jelenti, hogy tizzel fel van szorozva...ezek alapján:
x+10x=17864 ... innen boldogulnod kell ...
2/6 anonim válasza:
ja 1624, haver a másik meg mennyi is ? :)
3/6 A kérdező kommentje:
1. válaszoló!idáig eljutottam,de nem megy tovább XD
2013. szept. 9. 18:58
4/6 A kérdező kommentje:
a 2.komizónak köszi!kipróbáltam az a jó! még1x köszi! :)
2013. szept. 9. 19:00
5/6 anonim válasza:
am elég egyszerű: x+10x = 11x
17864=11x
17864/11=1624, kb így kell lineáris egyenletet megoldani :)
6/6 A kérdező kommentje:
azóta már rájöttem hogyan kellett volna,de azért köszi :D
2013. szept. 11. 08:40