8-os matek tananyagból kifogott rajtam egy feladat. A feladatot bővebben leírtam a kérdés alatt. Tudnátok segíteni?

"Két természetes szám összege 17 864.A nagyobbik 0-ra végződik.Ha ezt a nullát elhagyjuk,a kisebbik számot kapjuk.Melyik ez a két szám?"

2013. szept. 9. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha 0-ra végződik, az azt jelenti, hogy tizzel fel van szorozva...ezek alapján:

x+10x=17864 ... innen boldogulnod kell ...

2013. szept. 9. 18:50
 2/6 anonim válasza:
66%
ja 1624, haver a másik meg mennyi is ? :)
2013. szept. 9. 18:53
 3/6 A kérdező kommentje:
1. válaszoló!idáig eljutottam,de nem megy tovább XD
2013. szept. 9. 18:58
 4/6 A kérdező kommentje:
a 2.komizónak köszi!kipróbáltam az a jó! még1x köszi! :)
2013. szept. 9. 19:00
 5/6 anonim válasza:

am elég egyszerű: x+10x = 11x

17864=11x

17864/11=1624, kb így kell lineáris egyenletet megoldani :)

2013. szept. 9. 19:04
 6/6 A kérdező kommentje:
azóta már rájöttem hogyan kellett volna,de azért köszi :D
2013. szept. 11. 08:40