20 = xy
9 = x+y
Elmagyaráznátok, hogyan is kell nekiállni?
2013. szept. 8. 15:43
1/2 anonim válasza:
Valamelyik egyenletben az egyik ismeretlent kifejezed a másikkal, majd behelyettesíted a MÁSIK egyenletbe.
Itt célszerű a második egyenletben kifejezni vagy X-et vagy Y-t, legyen ez most pl az X. X=9-Y
Ezt behelyettesíted az elsőbe:
20=(9-Y)*Y
20=9Y-Y^2
Ez egy másodfokú egyenlet, megoldod, és az eredmény(eke)t visszahelyettesítve megkapod a másik ismeretlent.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2013. szept. 8. 15:49