Egyenletekkel kapcsolatban segítene valaki?


20 = xy

9 = x+y

Elmagyaráznátok, hogyan is kell nekiállni?


2013. szept. 8. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik egyenletben az egyik ismeretlent kifejezed a másikkal, majd behelyettesíted a MÁSIK egyenletbe.

Itt célszerű a második egyenletben kifejezni vagy X-et vagy Y-t, legyen ez most pl az X. X=9-Y

Ezt behelyettesíted az elsőbe:

20=(9-Y)*Y

20=9Y-Y^2

Ez egy másodfokú egyenlet, megoldod, és az eredmény(eke)t visszahelyettesítve megkapod a másik ismeretlent.

2013. szept. 8. 15:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2013. szept. 8. 15:49