El tudná magyarázni valaki nekem az alábbi dolgokat a másodrendű egyenletekkel kapcsolatban?

Teljes négyzetté alakítás, grafikai megoldás, ábrázolás koordináta rendszerben, hogyan kell átalakítani teljes négyzetté a hiányos egyenletet, a teljest, hogyan kell transzformálni a függvényeket (u, v)...
2012. nov. 25. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy részét elmondtam itt:

http://www.youtube.com/watch?v=1NB8UIREgNw&feature=plcp

Konkrét kérdésre jobban tudnánk válaszolni.

2012. nov. 25. 21:43
 2/11 A kérdező kommentje:

Itt lenne néhány feladat, amiket csupán grafikusan kellene ábrázolni:

xnégyzet-4x+3=0

xnégyzet+x=30

9xnégyzet+24x+16=0

xnégyzet-5/4x+3/8=0

Xnégyzet+x+0,25=0


16xnégyz+16x+3=0

-xnégyz-x=0

1/3xnégyz-3=0

(x-2)négyz-1=0

-0,5xnégyz+2=0

3xnégyzet+5=0

xnégyzet+1=0

2012. nov. 26. 18:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Ízelítőként néhány válasz.

[link]

Ezek egyenletek, ezért a gyököket is megnéztem.

2012. nov. 26. 19:39
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen szíves válaszait és nagylelkű segítségét! Remélem, hogy ötöst kapok a dolgozatra.

Minden egyenletre igaz ez a teljes négyzetté alakító képlet:

a*(x+b/2a) a négyzeten - b négyzet / 4a + c = 0 ?

2012. nov. 26. 20:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor tudom, ha kiszámolom:

[link]

2012. nov. 26. 21:26
 6/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy vannak egyenletek, amikor nem kell teljes négyzetté alakítani az egyenletet.
2012. nov. 28. 17:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze! Ahogy egyre több dolgot megtanulsz, egyre ritkábban kell teljes-négyzetté alakítani.
2012. nov. 28. 18:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Kérem szépen magyarázza el nekem valaki, hogy hogyan kell teljes négyzetté alakítani az olyan másodrendű egyenletet, ahol "a" nem egy (pl.:9,12).
2012. nov. 29. 21:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszban, betűkkel leírtam: x^2 szorzóját mindenből kiemelem, a zárójelben négyzetté alakítom, és a végén felbontom a külső zárójelet.

Nem emlékszem pontosan, de azt hiszem, hogy a

http://www.youtube.com/watch?v=1NB8UIREgNw&feature=plcp

videóban is szerepel ez.

2012. nov. 29. 21:18
 10/11 A kérdező kommentje:
Kérem szemléltetné nekem részletesen a leírt feladatokon, mert nem igazán értem.
2012. nov. 29. 21:29
1 2