Mikor született Krisztus?

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, pogány vagyok.. de nem 2013 évvel ezelőtt ?
2013. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Krisztus előtt 4-ben.

Halál komoly.

2013. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Hát legújabb elfogadott sztori kutatások szerint,hogy Kr.u. 5 ben vagy Kr.e. 5 ben azt pontosan nemtudom... A miértjét tőlem meg ne kérdezd :)
2013. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom Kr. u. 6 -ban... nyári hónapban... de a kereszténység nagy ünnepeit a korábbi pogány ünnepekre tették, hogy könnyebben átvegyék azoknak a helyét
2013. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kr. e. 2-ben v. 1-ben született.

(Mert ha harminchárom évesen halt meg, s viszaszámlálunk

annyi időt, akkor i.e. 2 jön ki)

2013. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Ősszel született (mert fél évvel Keresztelő Szt. János után)
2013. szept. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Jézus Krisztus születésének legvalószínűbb időpontja a zsidó naptár szerinti Tisri hónap(augusztus-szeptember).

Az ezt alátámasztó bizonyítékok a következők:

Jézus hat hónappal Bemerítő János után fogant meg:

„Amikor Erzsébet terhessége hatodik hónapjában volt, Isten a galileai Názáret városába küldte Gábriel angyalt egy szűzhöz, aki egy József nevű férfi jegyese volt”

(Lk 1:24-33).

Ha János fogantatásának idejétől (Sziván végétől) hat hónapot számítunk, akkor Kiszlév végéhez érünk, mint Jézus fogantatásának időpontjához. (A zsidó Hanuka a fény ünnepe, amelynek első napja Kiszlév 25-e. Jézust pedig a Biblia a világ világosságának nevezi – ld. Jn 8:12).

János születésének időpontjától (Niszán hónap 15-étől, ahogyan azt zsidó keresztények meghatározzák) hat hónapot számolunk, akkor Tisri hónap 15-éhez jutunk el, amely a mi

naptárunk szerinti szeptember 14-ének felel meg. (Ha valóban Niszán 15-én született, akkor

a körülmetélésének ideje egy különleges gyülekezeti napra esett a zsidók számára [3Móz 23:39], amikor éppen befejezik a Tóra olvasását, és újra kezdik az 1Mózessel. Ez az alkalom a Tóra „beteljesedése”. Ha erre a napra esett Jézus körülmetélése, ez is jelzi, milyen speciális

módon teljesíti 6 be a Törvényt.)

Az eddigiekből is világosan látható, hogy Jézus születésnapja nem december 25-e, hanem sokkal

inkább Tisri 15-e (szeptember 14). Ha a pontos dátum (nap) meghatározásával kapcsolatban

vannak is aggályai némelyeknek, azzal kapcsolatban nem lehetnek, hogy a Biblia az őszi, szeptemberi születést támasztja alá.

2013. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kikicsoda válasza:
Karácsonykor. ............Vagy nem?
2013. szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát tuti hogy nem Karácsonykor
2013. szept. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy mikor ünneplik a születését

De hogy valójában mikor jött a világra, ahhoz csak

a Biblia ad támpontot Ott pedig világosan le van írva, hogy olyan fél évvel Keresztelő Szt. János után

2013. szept. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!