Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valakinek akinek van egy kis...

Valakinek akinek van egy kis ideje, segítene? (! )

Figyelt kérdés
Általános (1-8 osztályos) matematikába kellene segítség. Ha akadna itt valaki, akinek van egy kis ideje, és elmagyarázná amit nem értek, az kérem jelezze hozzászólásban, vagy privát üzenetben. (persze így neten keresztül, nem élőben). Előre is köszönöm!

2013. szept. 3. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Az 1–8. osztályos tananyag iszonyatosan nagy mennyiség. Szerintem írd le konkrétan, hogy melyik részeket nem érted; és ha szerencséd van, összedobjuk a válaszokat.
2013. szept. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vannak például a műveletek törtekkel, azon belül, amikor a számlálóba, és a nevezőbe is ilyen számok vannak, mint pl. x^2+3x+2.

Vegyünk például egy összeadást:

x+1/x^2-4 + x-1/2x+4

Ha valaki elmagyarázza a lépéseket, hogy hogyan kell megoldani, annak megköszönöm!!

2013. szept. 3. 19:18
 3/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan azt nem értem, hogy hogy kell közös nevezőre hozni
2013. szept. 3. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Zárójelezd be rendesen, mert ez így sok minden lehet.
2013. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
(x+1/x^2-4) + (x-1/2x+4)
2013. szept. 3. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:

A példákat tankönyvből másoltad, vagy magadtól írtad?

Mert nekem nagyon nem stimmel, legalábbis ha a nevezetes azonosságokról van szó.

Ebben a formában a közös nevező az (x^2 - 4) * (2x + 4) lenne; itt egyszerűen minden tagot minden taggal meg kell szorozni.

Írj példát a könyvedből, légy szíves, hátha az lesz, amire gondolok.

2013. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, jól másoltam le a feladatot. A könyv hátsó felében meg is van az eredmény, csak nincs levezetve: x^2-x+4/2x^2-8


Ahogy kérted, még leírok párat:

(x-1/x^2+2x+1) + (x^2/x^2+x)


(1/x^3-x^2) + (x+1/x^2-x)


(x/x^2-1) + (1/x-1)

2013. szept. 3. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor passz...

Az utolsó az, amire gondoltam, de a többi túl bonyolult. (Vagy csak már késő van...)


Szóval:

(x/x^2-1) + (1/x-1)

Itt az a^2 - b^2 = (a - b) * (a + b) azonosságot tudjuk felhasználni. --> Az első tört nevezőjében az x^2 lesz az a^2, az 1 pedig a b^2. Ebből máris következik, hogy a = x, b = 1 lesz (gyököt vontunk).

A második tört nevezőjében megvan az (a - b), azaz az x - 1; hiányzik belőle a közös nevezőhöz az (a + b), azaz az x + 1. (Mert a közös nevező az első tört nevezője lesz.)

Tehát az első tört nevezője marad x, a másodikét pedig a hiányzó x + 1-gyel kell szorozni: 1 * (x + 1) = x + 1.

Így pedig x + x + 1 = 2x + 1-et kapunk.


A 1.-nél az első tört nevezője a^2 + 2a + b^2 = (a + b)^2, de a második "hiányos", és nem tudom összehozni. Azért majd lehet, hogy még gondolkodom rajta. :)

2013. szept. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Javítás: Tehát az első tört SZÁMLÁLÓJA marad x, a másodiké... (Bocs, tényleg fáradt vagyok.)
2013. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!