Mi a különbség f (-x) és -f (x) közt?


2013. aug. 4. 17:02
 1/3 Silber ***** válasza:

Előbbi esetben a függvény egy negatív előjelű argumentum alapján számol.

Utóbbi esetben pedig az egész függvényérték -1-szeresét veszed.

2013. aug. 4. 18:43
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
első az y, második az x tengelyre tükröz.
2013. aug. 4. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Pár példa:


f(x)=x^2 ekkor f(-3)=9; -f(3)=-9


f(x)=x+5 ekkor f(-5)=0; -f(5)=-10


f(x)=2^x ekkor f(-1)=1/2; -f(1)=2


f(x)=cosx ekkor f(-60°)=0,5; -f(60°)=-0,5



stb.

2013. aug. 4. 23:15