A Dolce Vita cukrászdában az egyik vasárnap az összes krémest megvásárolták. Anna megvette az összes krémes tizedét, Bea maradék egyharmadát, Csilla pedig ezután a maradék felét. A megmaradt 18 krémest Dani vásárolta meg.


a, Az összes krémes hányadrészét vette meg Csilla?

b,Hány krémes volt eredetileg a cukrászdában?

c,Hányszor több krémest vett Bea, mint Dani?

d, Hány krémes maradt Beának vásárlása után?


2009. okt. 18. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen X az összes krémes száma

Anna megvette ezek tizedét, maradt 9/10*X

Bea megvette a maradék harmadát, az 1/3*9/10*X=3/10/x. Maradt (9/10-3/10)*X=6/10*X

Csilla megvette ennek a felét, ez 1/2*6/10*X=3/10*x. Ugyanennyi maradt.

A maradék 18, azaz 18=3/10*X -> X = 60, ennyi süti volt eredetileg.


Összesítve

Anna az összes süti 1/10ét vette meg, ez 6

Bea a 3/10ét, ez 18

Csilla ugyanennyit

Dénes Ugyanennyit

2009. okt. 18. 19:41