Hány éves most az, aki 10 év múlva 4-szer annyi idős lesz, mint 20 évvel ezelőtt volt?

2009. okt. 18. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:

30 éves

10 év múlva 40 lesz

20 éve 10 éves volt

és a 10 pont 4xese a 40nek

=D


(bb*)

2009. okt. 18. 14:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a mostani életkorát x-el jelöljük, akkor 10 év múlva x+10 éves lesz.

20 évvel ezelőtt x-20 éves volt

és akkor:

x+10=4*(x-20)

Innen pedig már csak szorozni kell, majd megoldani az egyenletet.

és akkor kijön, hogy x=30. Tehát most harminc éves.

2009. okt. 18. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

10 év múlva 4-szer annyi idős lesz, mint ahhoz viszonyítva 20 évvel azelőtt volt?


(x+10)*1/4 = (x+10)-20

(x+10)*1/4 = x-10

x+10 = 4x-40

50 = 3x


Most megközelítőleg 16 éves és 8 hónapos.


Ell.:

10 évvel ezelőtt volt 6 éves és 8 hónapos. 10 év múlva lesz 26 éves és 8 hónapos.

(26+2/3) : 4= 80/3 : 4 = 20/3 = 6 + 2/3

2009. okt. 18. 15:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. okt. 18. 15:26