Ez így helyes? (k/k+1) + ( 1 / ( (k+1) * (k+2) ) ) = ( K+1 ) / ( K+2 )


2013. júl. 10. 13:50
 1/10 A kérdező kommentje:
sorry.. az első tag: K/(K+1)
2013. júl. 10. 13:51
 2/10 anonim ***** válasza:

mi a kérdés?

Egy egyenlet és 2 ismeretlen...

2013. júl. 10. 13:57
 3/10 A kérdező kommentje:
ezt próbálom levezetni: (k/(k+1)) + ( 1/((k+1)*(k+2)))
2013. júl. 10. 14:02
 4/10 anonim ***** válasza:

K és k ugyanaz?

És a feladat az, hogy a bal oldalt egyszerűbb alakra kell hozni?

2013. júl. 10. 14:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. És k=K-val csak ráüthettem a capsolockra.
2013. júl. 10. 14:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, csak még mindig nem világos.

Ez egy egyenlet? Vagy annyi, hogy (k/(k+1)) + ( 1/((k+1)*(k+2))) ezt akarod egyszerűsíteni?

2013. júl. 10. 14:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem egyenlet. Csak egyszerűsíteni akarok.
2013. júl. 10. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez így helyes:

k / (k + 1) + 1 / ((k + 1) (k + 2))=(k + 1) / (k + 2)

2013. júl. 10. 14:19
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm : )
2013. júl. 10. 14:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, helyes.
2013. júl. 10. 14:28