2013. júl. 10. 13:50
1/10 A kérdező kommentje:
sorry.. az első tag: K/(K+1)
2013. júl. 10. 13:51
2/10 anonim válasza:
mi a kérdés?
Egy egyenlet és 2 ismeretlen...
3/10 A kérdező kommentje:
ezt próbálom levezetni: (k/(k+1)) + ( 1/((k+1)*(k+2)))
2013. júl. 10. 14:02
4/10 anonim válasza:
K és k ugyanaz?
És a feladat az, hogy a bal oldalt egyszerűbb alakra kell hozni?
5/10 A kérdező kommentje:
Igen. És k=K-val csak ráüthettem a capsolockra.
2013. júl. 10. 14:05
6/10 anonim válasza:
Bocs, csak még mindig nem világos.
Ez egy egyenlet? Vagy annyi, hogy (k/(k+1)) + ( 1/((k+1)*(k+2))) ezt akarod egyszerűsíteni?
7/10 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem egyenlet. Csak egyszerűsíteni akarok.
2013. júl. 10. 14:19
8/10 anonim válasza:
Igen, ez így helyes:
k / (k + 1) + 1 / ((k + 1) (k + 2))=(k + 1) / (k + 2)
9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm : )
2013. júl. 10. 14:22