Segítennétek a matek háziban?


Erről lenne szó amit nem vágok:(1/2:5/4+7/5:11/7-3/11*3):(7/4:55/3)


Tudom hogy illetlenség meg minden meg hogy csináljam magamtól de sürgős lenne léci írjátok már le megoldását


/=a tört vonalat jelenti



2013. jún. 24. 10:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

1/2:5/4=1/2*4/5=4/10

7/5:11/7=7/5*7/11=49/55

3/11*3=3/11*3/1=9/11

7/4:55/3=7/4*3/55=21/220

(4/10+49/55-9/11):21/220=(44/110+98/110-90/110)*220/21=

52/110*220/21=52/1*2/21=104/21= 4egész 20/21

Ha megkérdezik, mondd, hogy te csináltad.

2013. jún. 25. 11:52
1 2