Erről lenne szó amit nem vágok:(1/2:5/4+7/5:11/7-3/11*3):(7/4:55/3)
Tudom hogy illetlenség meg minden meg hogy csináljam magamtól de sürgős lenne léci írjátok már le megoldását
/=a tört vonalat jelenti
2013. jún. 24. 10:51
11/11 anonim válasza:
1/2:5/4=1/2*4/5=4/10
7/5:11/7=7/5*7/11=49/55
3/11*3=3/11*3/1=9/11
7/4:55/3=7/4*3/55=21/220
(4/10+49/55-9/11):21/220=(44/110+98/110-90/110)*220/21=
52/110*220/21=52/1*2/21=104/21= 4egész 20/21
Ha megkérdezik, mondd, hogy te csináltad.