Érti valaki a kettes szamrendszert?


1011

+1111

_____

10010

?


2009. okt. 13. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Ugye nem gondolod, hogy 10 oldalt fogunk ide írni a helyiértékekről és a különböző számrendszerekről? Vedd szépen elő a könyvedet és olvasd el.
2009. okt. 13. 15:41
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Én értem.
2009. okt. 13. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

a végeredmény nem 11010 amúgy???

nos az összeadás így működik:

0+0=0

1+1=10

0+1=1

1+0=1

ennyit kell csak megjegyezned.


ez pedig csak egy kiegészítés es számrednszerből 10esbe átváltáshoz, de ezmost ide nemkell :D

szóval, vegyük alapul az első számsorodat: 1011

leírod egy papírra. aztán elkezded sorban felírni a 2 hatványait. mindig 2 a 0-dikonnal kell kezdeni. a sorodban, 1011, az utsoló számjegy az 1-es. ezért ígykezded el felírni a hatványokat. 1*2 a nulladikon. a következő szám a sorodban, hátulról nézve, szintén az 1-es. tehát: 1*2 az elsőn. a következő a 0. tehát: 0*2 a másodikon. a következő szám megint egy 1-es, tehát: 1*2 a harmadikon. és ezeket össze kell adni. tehát ígynézki:

1011 = 1*2 a nulladikon + 1*2 az elsőn + 0*2 a másodikon + 1*2 a harmadikon.

2 a nulladikon az ugye 1. 2 az elsőn az 2. 2 a másodikon az 4. 2 a harmadikon az 8. ezeket összeadva: 1+2+4+8=15. tehát, a 1011 tizes számrendszerben 15.

másképp mlég úgy lehet, hogy, leírod egy papírra nagy betűkkel, hogy 1011. és visszafele haladva, tehát a hátsó 1estől kezdve, a számok alá írod a kettő hatványait. 2 a nulladikonnal kezdve. azaz a hátsó 1es alá írsz egy 1est, mert 2 a nulladikon az 1. a balra mellette levő 1es alá írsz egy 2-est (mert 2 az elsőn az 2), balra mellette levő 0 alá írsz egy 4-est (mert 2 a másidkon az 4), és a balra mellette levő 1-es alá pedig egy 8-ast (mert 2 a harmadikon az 8). és amik alul vannak számok, ezeket aztán összeadod.

tehát, elég ha megjegyzed a 2 hatványait, 2 a nulladikonnal kezdve, és ezeket mindig a hátsó számmal kezdve alájuk írod. a végén összeadod.

na ennyit tudtam segíteni.

2009. okt. 13. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
aki lepontozott az kapja be, és írja meg h mit írtam szarul akkor....
2009. okt. 13. 17:59