2013. jún. 23. 09:36
1/1 anonim válasza:
Gondolom ez nullával egyenlő.
Elvégezve a négyzetre emelést: z^4+2*z^2+1=0
Bevezetsz új változót, c=z^2, szóval lesz: c^2+2c+1=0
Megoldóképlettel megoldás: (-2+-gyök(4-4))/2, vagyis -1.
Visszahelyettesítve: z^2=-1, ez pedig csak akkor lehet, ha z i vagy -i. Az i az a szám, ami -1-nek a gyöke.