Segítenél? Egyenletoldás gyökvonással vegyítve


x a másodikon = 16


y a másodikon = -9


(z-17,2) a másodikon = 625


(u+34,8) a másodikon = 0,25


előre is köszönöm szépen =]


2009. okt. 12. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

a; x^2=16 x=4 és x=-4

b; y^2=-9 x=3i és x=-3i

c; (x-17.2)^2=625

x-17.2=25 és x-17.2=-25

x=42.2 és x=-7.8

d; Lásd előző!

x=-34.3 és x=-35.3

2009. okt. 12. 17:54
 2/3 anonim ***** válasza:

X=4 (ez evidens)

Y a masodikon nem lehet -9, ez ertelmetlen matematikai muvelet, tehat Y=o athuzva

Z:

gyok 625= 25 z-17,2=25 Z=67,2


u:

u+34,8=0,5 u=34,3

2009. okt. 12. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:

20:30as vagyok

u= -34,3

2009. okt. 12. 20:32